П'ятниця, 24 cічня

Фінанси

25.06.2014

Олег Баляш: Фінансова система стабілізується після парламентських виборів

Член Спостережної ради ОКСІ БАНКУ Олег Баляш розповів Галицькій правді про тенденції в фінансовій сфері, досягнення та промахи політики Нацбанку, банківську стратегію на прикладі одного банку та інші тонкощі фінансової кухні у Львові та Україні.

11.04.2014

Антикризовий закон. Що подорожчає і для кого?

Верховна Рада прийняла антикризовий урядовий законопроект № 4576 «Про запобігання фінансовій катастрофі та створення передумов для економічного зростання в Україні». Відтак, уже з 1 квітня доведеться затягнути паски, адже уряд підвищує податки, урізає соціальні виплати і скорочує держапарат. Усе це заради того, аби уникнути фінансової катастрофи. Що ж передбачає так званий «антикризовий пакет» Яценюка для пересічних українців? І чи такий він страшний, як нам здається? 

28.03.2014

Дорого й сердито

Найближчим часом вартість проїзду у львівських маршрутках зросте до 3–4 гривень. Проект відповідного рішення вже зареєстрований у Львівській міській раді.
Нагадаємо, 27 березня автотранспортні підприємства звернулися до Львівської міської ради з вимогою прийняти рішення щодо прийняття тарифів на проїзд у маршрутках до 3–4 гривень.

«Автотранспортні підприємства, які обслуговують регулярні міські маршрути загального користування, просять виконавчий комітет ЛМР в терміновому порядку прийняти рішення щодо коригування тарифу на проїзд хоча б до трьох гривень. Розрахункова вартість проїзду по всіх підприємствах сягає чотирьох гривень», – йдеться у спільній заяві львівських перевізників.

14.03.2014

Бойкот товарам недружніх сусідів

Ініціатива Економічного бойкоту, яка стартувала зі Львова торік у грудні і почалась із бойкотування товарів, власниками яких були провладні депутати, змінила свій вектор.

Сьогодні активісти бойкотують товари російського виробництва у відповідь на військову агресію з боку Російської Федерації щодо Автономної Республіки Крим. Товари недружніх сусідів бойкотувати легше, аніж товари, які належали власникам-регіоналам. Адже достатньо подивитись на торговий штрих код. У російських товарів код починається із цифри 46.

14.02.2014

Коливання курсу, або знову хочуть?..

Із настанням нового року в Україні розпочалось коливання курсу української гривні. Опозиційні депутати заявляють про те, що влада опустила курс на 20%, таким чином обікравши українців у січні уже на п’яту частину. Натомість експерти нагадують, що не є таємницею те, що курс штучно тримали досить довго. Прогнози ж гуляють різні, і їхня суть зводиться до того, що за позначку «9,5» вічнозелений таки не перейде. Принаймні поки що. 

Те, що курс долара, точніше, махінації із ним на ринку, залежать від політичної стабільності в країні, здається, сумнівів не виникає. Тому середньостатистичному українцю за можливості радять просто перечекати період і не робити різких рухів із валютою. Урядовці уже встигли «звалити» проблеми з валютою на Євромайдан, хоча експерти кажуть, що звичка наших громадян тримати свої заощадження «під подушкою» таки діє.

20.12.2013

«Ходіння по муках» по-українськи

Роки незалежності України продовжуються, а чи живемо ми краще? Змінювались уряди, мінялися лідери на верхівці влади. І в той же час економіка України в занепаді, і жодна влада не спромоглась зупинити подальшу економічну кризу.

Згадаємо потужні підприємства Львівщині на прикладі підприємств міста Новий Розділ Миколаївського району. Потужний комбінат «СІРКА», який постачав свою продукцію на весь Радянський Союз, дослідно-механічний завод «Карпати», обладнання якого дозволяло ремонтувати навіть величезні вантажівки «Белаз», будівельне підприємство СУ-27, яке виконувало монтажні роботи на хімічних підприємствах по всій Україні. На цих підприємствах в часи СРСР працювали тисячі найкращих спеціалістів країни. І де зараз ці люди?

06.12.2013

Тепловий удар

Здорожчання ціни на газ – річ загалом неминуча. Цього вимагає МВФ, це розуміють усі. Проте це зовсім не означає, що в наших помешканнях стане тепліше. З нашим підходом до проблем опалення українці «обігрівають вулиці». Здається, ця фраза вже стала майже крилатою... А щоб абоненти теплопостачальних підприємств не втікали від своїх постачальників, чиновники вирішили ще більше посилити порядок переходу на індивідуальне опалення і ввести солідні штрафи для тих, хто самовільно відключиться від теплових мереж.

06.12.2013

Утилізаційний збір: війна за ринок

Українські водії отримали ще один клопіт – утилізаційний збір. Урядовці пояснюють, що таким чином вони хочуть підтримати українського виробника і зберегти довкілля. Натомість прості українці не готові власним коштом підтримувати вітчизняного виробника.

19.11.2013

Комунальні руїни

Втрати, махінації, зловживання "Львівводоканалу"

"Львівводоканал", який забезпечує питною водою столицю західної України та ще майже сімдесят навколишніх сіл, зовсім не схоже на успішне робоче комунальне підприємство. Величезні втрати води, фінансові зловживання, махінації з документами, не дотримання елементарних правил безпеки...

18.11.2013

Україна хоче взяти участь у будівництві великого газопроводу TANAP

Україна готова взяти участь у реалізації проекту газопроводу TANAP.
Про це заявив міністр енергетики та вугільної промисловості Едуард Ставицький.

15.11.2013

Немає хабара – немає свідоцтва?

Цього тижня видавець газети “Галицька правда”, “Газета по-львівськи” ПП «Маркетинг Медіа Сервіс» втретє отримало відмову у відновленні свідоцтва платника ПДВ. На цей раз реальних підстав для відмови не було. Принаймні, в податковій не змогли грамотно назвати ці підстави.

31.10.2013

Чому бідний...?

Кожен четвертий українець перебуває за межею бідності.

У злиднях – лікарі, вчителі та безробітні. 78% українців перебуває на межі бідності, 25% живе на суму нижчу від прожиткового мінімуму. Такі дані ООН. Внутрішній валовий продукт України в четверо нижчий, аніж в Європі. Україна, єдина країна на старому континенті, в якій офіційно бідними є не лише безробітні, а й працівники соціальної сфери: медики, освітяни, інженери. 


Інтерв'ю

«На Майдані постійно відчували тиск, але страху не було», – Ігор Мартин

Олег Баляш: "Розвиток рідного краю - наша відповідальність"

Мирослав Хом'як: Будуть сильними громади – буде сильною Україна

Аналітика

Бізнес на здоров’ї

Гола правда про стоматологію

МОЗ чекають зміни?

Від редактора

На порозі великих змін

Опитування


© 2013 Галицька Правда
Використання матеріалів тільки за наявністю гіперпосилання на www.galpravda.info

створення сайту