Середа, 18 вересня

Новини Львів

16.04.2014 12:41

У Винниках відкрили виставки присвячені Борису Бозницькому

версія для друку

Сьогодні, 16 квітня, минає 88 років від дня народження Героя України, багатолітнього директора Львівської національної галереї мистецтв Бориса Григоровича Возницького, повідомили у прес-службі ЛОДА.

З нагоди вшанування цієї дати напередодні у Історико-краєзнавчому музеї м. Винники відкрито дві виставки, об’єднані назвою «Врятовані скарби», зокрема, «Сакральні твори, реставровані студентами Львівського державного коледжу декоративного і ужиткового мистецтва імені Івана Труша» та виставка унікальних світлин, що представляють сторінки життєвого і творчого шляху Б. Г. Возницького.
Також під час відкриття виставок погашено ювілейну марку, де використаний авторський екслібрис митця.

Довідково:

Возницький Борис Григорович (16.04.1926 – 23.05.2012) – багатолітній директор Львівської національної галереї мистецтв, Герой України, заслужений працівник культури України та Польщі, член-кореспондент Академії мистецтв України,  лауреат Національної премій імені Тараса Шевченка та Яна Кохановського, лауреат Всеукраїнської премії «Визнання» в галузі гуманітарних наук, культури та мистецтва, Доктор Honoris Cauza Вищої Педагогічної Академії у Кракові та Варшавської Академії мистецтв, голова Ради директорів музеїв Львова. Серед численних нагород – Відзнака Президента України ІІІ та ІІ Ступенів, Хрест Мазепи, Командорський Хрест від уряду  Польської Республіки.

Борис Возницький у 60-70-х роках ініціював сотні експедицій  Західним  регіоном  України, завдяки яким було врятовано понад 12 тисяч предметів (ікони, скульптури, стародруки).

Завдяки неймовірній наполегливості у досягнення своєї мети у поєднанні з несамовитою працьовитістю, Борис Григорович Возницький вивів Львівську галерею мистецтв в ранг потужного музейного комплексу у колекції якого понад 60 тисяч творів.

Борис Григорович Возницький у п’ятдесятих  роках ХХ ст. жив у Винниках і навчав дітей малювання, вів краєзнавчий і туристичний гуртки. Саме у Винниках Б.Г. Возницький створив першу кімнату-музей, експонати до якої збирав разом з учнями міста.


Інтерв'ю

«На Майдані постійно відчували тиск, але страху не було», – Ігор Мартин

Олег Баляш: "Розвиток рідного краю - наша відповідальність"

Мирослав Хом'як: Будуть сильними громади – буде сильною Україна

Аналітика

Бізнес на здоров’ї

Гола правда про стоматологію

МОЗ чекають зміни?

Від редактора

На порозі великих змін

Опитування


© 2013 Галицька Правда
Використання матеріалів тільки за наявністю гіперпосилання на www.galpravda.info

створення сайту