Середа, 18 вересня

Новини Львів

30.04.2014 14:52

Львів подав заявку на отримання титулу "Місто літератури ЮНЕСКО"

версія для друку

Львівська міська рада та Інститут міста спільно із діячами культури та громадськістю підготували заявку на участь міста у конкурсі від ЮНЕСКО. Щоби отримати можливість взяти участь у конкурсі, заявку міста-претендента повинні підтримати міста, які вже отримали титул «Місто літератури ЮНЕСКО».

Подання Львова схвалили Дублін, Единбург, Норвіч, Мельбурн та Краків. Підтримала місто також низка українських організацій: Національна спілка письменників України, Українська асоціація видавців та книгорозповсюджувачів, Українська бібліотечна асоціація, ГО «Культурний формат», Українська асоціація культурологів та Державне науково-виробниче підприємство «Картографія».

До робочої групи, яка працювала над підготовкою Львова до конкурсу, ввійшли 16 осіб, зокрема, директор Інституту міста О. Кобзарев, доцент кафедри культурології Національного педагогічного університету ім. М. Драгоманова О. Муха, президент ГО «Форум видавців» О. Коваль, заступник начальника управління культури ЛМР І. Магдиш.

 «Львів – відомий центр спадщини ЮНЕСКО в Україні, коли говоримо про архітектуру. Цього року ми вирішили подати заявку на звання «Львів – місто літератури ЮНЕСКО», щоби підкреслити особливе його ставлення до книговидання. Перш за все, це надзвичайно важливий культурний аспект розвитку міста. Вже багато років у місті відбувається Форум видавців, і ми хочемо ще більше розвивати українське книгодрукування.

 Заявка передбачає проведення у місті заходів для популяризації літератури та культурного розвитку міста», – зазначив у коментарі «Дню» керівник робочої групи з питань формування заявки щодо набуття Львовом статусу «Міста літератури ЮНЕСКО» Олександр Кобзарев.

Робота над аплікацією тривала з кінця жовтня до кінця березня. «Це абсолютний рекорд серед усіх міст-претендентів, – наголошує президент ГО «Форум видавців» Олександра Коваль. – Отож залишається зачекати листопада, поки будуть оголошені результати конкурсу.

Проте не годиться сидіти склавши руки, адже це звання до чогось зобов'язує. Ставши «Містом літератури», Львів буде включений до літературних туристичних маршрутів мережі. Мешканці багатьох країн, небайдужі до літератури, будуть поінформовані про появу нового цікавого об’єкту на карті їх зацікавлень і зможуть відкрити для себе понад 100 цікавих письменників, чиї життя і творчість пов'язані зі Львовом. Відповідно, Львів має до цього підготуватися – йдеться про нові туристичні маршрути, інформацію різними мовами, відповідно підготовлені об'єкти, які захочуть відвідати гості.

Роботи багато, і тому потрібно негайно складати плани і братися за їх виконання. Дуже сподіваюся, що буде реформовано роботу бібліотек, буде більше літературної тематики у громадському просторі. Читання стане актуальним, модним, необхідним. А економічний ефект від цього не забариться».


Про це повідомляє прес-служба міської ради.


Інтерв'ю

«На Майдані постійно відчували тиск, але страху не було», – Ігор Мартин

Олег Баляш: "Розвиток рідного краю - наша відповідальність"

Мирослав Хом'як: Будуть сильними громади – буде сильною Україна

Аналітика

Бізнес на здоров’ї

Гола правда про стоматологію

МОЗ чекають зміни?

Від редактора

На порозі великих змін

Опитування


© 2013 Галицька Правда
Використання матеріалів тільки за наявністю гіперпосилання на www.galpravda.info

створення сайту