Вівторок, 15 жовтня

Новини Львів

19.05.2014 11:40

У Львові вшанували 70 річницю депортації кримських татар

версія для друку

Вчора у Львові відбувся мітинг у рамках заходів до 70-ої річниці депортації кримсько-татарського народу зі своїх земель. На мітинг прийшли як самі кримські татари, які через анексію Криму були змушені тікати на материкову частину країни, так і львів'яни.

А 17 травня на площі біля пам’ятника Тарасові Шевченку у Львові до 70-ої річниці депортації кримських татар відбулася акція «Запали вогник у своєму серці».

З свічок виклали тризуб, карту Криму та герб кримськотатарського народу.

З історії:

Загальна кількість вивезеного з Криму люду сягала близько 300 тисяч. Якщо ж урахувати, що доросле чоловіче населення воювало на фронтах і зазнало значних втрат, після депортації кримських татар та інших національних меншин півострів практично обезлюднів.

Офіційна статистика свідчить, що за час війни населення в Криму зменшилося вдвічі, і до травня 1944 року становило 780 тисяч осіб, а після депортації кримських татар тут лишилося близько 500 тисяч.

Уже в перші дні і місяці після визволення Криму від німецьких окупантів сільське господарство, занедбане війною, зазнало величезних збитків. Сталінський режим ніби навмисне приурочив виселення кримських татар до розпалу весняних робіт, коли повинні були закладатися основи майбутнього урожаю.

Спочатку владна верхівка СРСР спробувала насильно засилити Крим мешканцями з глибинних областей Росії, проте це не дало бажаних результатів. Люди із лісистої Росії важко приживалися в степу і не могли адаптуватися до гірської місцевості.

Олексія Аджубея, тодішній журналіст, писав, що російські переселенці скаржилися на нестерпні умови життя, погане житло, нестачу харчів, вимагали допомоги та жалілися, що в Крим їх прислали насильно, обманувши.


Інтерв'ю

«На Майдані постійно відчували тиск, але страху не було», – Ігор Мартин

Олег Баляш: "Розвиток рідного краю - наша відповідальність"

Мирослав Хом'як: Будуть сильними громади – буде сильною Україна

Аналітика

Бізнес на здоров’ї

Гола правда про стоматологію

МОЗ чекають зміни?

Від редактора

На порозі великих змін

Опитування


© 2013 Галицька Правда
Використання матеріалів тільки за наявністю гіперпосилання на www.galpravda.info

створення сайту