Неділя, 21 жовтня

Новини

14.11.2017 16:00

З 1 січня у Львові вартість проїзду у транспорті може зрости до 6-7 гривень

версія для друку

Про це сьогодні йшлося на прес-конференції "Навіщо Львову кваліфіковане обстеження пасажиропотоків".

Як повідомив депутат Львівської міської ради, член комісії інженерного господарства Андрій Карбовник, вже з 1 січня львів'яни платитимуть за проїзд у автотранспорті орієнтовно 6 грн. Наразі питання щодо підняття тарифу на проїзд у маршрутках напрацьовують у міськраді.

"Вже відомо, що 1 січня у Львові зросте вартість проїзду у транспорті. Наскільки мені відомо, йдеться про орієнтовний тариф, розміром 6 грн. Щодо пільговиків, то перевізникам і надалі компенсовуватимуть кошти з держбюджету. Але що там буде виділено, теж питання. Та звичайно, будь-яке підняття цін, в першу чергу, б'є по кишенях простих людей, які користуються громадським транспортом", – розповів Андрій Карбовник.

Голова асоціації перевізників Львівщини Іван Велійка у свою чергу зазначив, що згідно з розробленими розрахунками, економічно обґрунтований тариф на проїзд у львівських маршрутках становить від 6,10 до 7,35 грн.

"Є економічно обґрунтовані розрахунки, які подані в економічне управління міської ради, їх вже опрацювали і визнали адекватними. Тариф у них коливається від 6,10 до 7,35 грн залежно від класу автобусів. Але такий тариф має бути при умові, що всі пасажири платять за проїзд, а пільговиків немає. Також вартість пального у тарифі складає 52%, а з наукової точки зору цей показник не повинен перевищувати 30%. Тому зважаючи на це, сьогодні ми виходимо на тариф у розмірі 20 грн. Чи це можливо? Неможливо, і ми це розуміємо", – пояснив Іван Велійка.

Також він зауважив, що перевізники не вимагають підняття вартості проїзду у львівських маршрутках. Цим питанням займається виконком міської ради.

Водночас Іван Велійка наголосив, що питання компенсації перевізникам за пільгові категорії населення і надалі залишатиметься невизначеним, оскільки грошей на такі потреби у держбюджеті у повному обсязі не закладено.

"Зважаючи на проект держбюджету на 2018 рік, ми бачимо, що центральний апарат перекладає на територіальні громади ще більший тягар, тобто фінансування шкіл, дитсадочків тощо. А стосовно відшкодування за пільгові перевезення – це питання взагалі дуже туманне, і незрозуміло, що буде", – додав Іван Велійка.


Інтерв`ю

«На Майдані постійно відчували тиск, але страху не було», – Ігор Мартин

Олег Баляш: "Розвиток рідного краю - наша відповідальність"

Мирослав Хом'як: Будуть сильними громади – буде сильною Україна

Здоров'я

Бізнес на здоров’ї

Гола правда про стоматологію

МОЗ чекають зміни?

Спорт

На порозі великих змін

Опитування


© 2013 Галицька Правда
Використання матеріалів тільки за наявністю гіперпосилання на www.galpravda.info

створення сайту