Четвер, 17 cічня

Новини

07.02.2018 16:00

Президент Польщі підписав зміни до закону про Інститут національної пам'яті

версія для друку

Про це повідомляє Польське радіо. 

Вчора, 6 лютого, ввечері президент Польщі Анджей Дуда підписав оновлений Закон про Інститут національної пам’яті. Як поінформував глава його кабінету Кшиштоф Щерський, згідно з рішенням Анджея Дуди, зміни протягом тижня мають надійти на розгляд до Конституційного суду.

Поправки до закону, зокрема, передбачають, що "публічне та всупереч фактам приписування польському народу або польській державі відповідальності або співвідповідальності за злочини ІІІ Німецького Рейху (…) каратиметься штрафом або позбавленням волі до трьох років". Подібне покарання загрожує за "очевидне недооцінювання відповідальності справжніх виконавців тих злочинів".

Президент Анджей Дуда, інформуючи про своє рішення підписати зміни до Закону про ІНП, сказав, що він розуміє чутливість людей, котрі виступали пройти підписання поправок, а тому – під час процедури подальшого вивчення – він скерує їх на розгляд до Конституційного суду. Останній має встановити відповідність зміненого закону до конституції Польщі у частині гарантій свободи слова та його відповідності так званому принципу правової визначеності.

"Таким є моє рішення. Думаю, що воно, з одного боку, забезпечить польські інтереси – нашу гідність, історичну правду, те, аби до нас справедливо ставилися у світі, аби нас не обмовляли як державу, як народ. З другого боку, це рішення бере до уваги чутливість людей, для яких питання історичної пам’яті, пам’яті про Голокост є дуже важливою, передусім для тих, які вижили і які повинні світу розповідати про ті часи, про те, що вони пережили", - заявив президент Польщі.

Також в ефірі телеканалу TVP Info глава кабінету президента Кшиштоф Щерський запевнив, що Польща візьме до уваги усі висловлені сумніви щодо поправок.

"Мусимо розмовляти на цю тему. Усі сумніви є важливими. Маємо надію, що діалог буде продовжений і ми будемо поволі доходити до прояснення цієї ситуації. Цей закон є принципово чесним і він не має другого дна. Дехто думає, що ми хочемо щось приховати. Ми повинні пояснювати цю чесність. Небезпечним є те, що ці непорозуміння тільки збільшуються і перетворюються у певний стереотип", – сказав Щерський.

Зазначимо, раніше Верховна рада України закликала Анджея Дуду не підписувати оновленого закону.

5 лютого у Львові націоналістичні організації провели мітинг через те що оновлений Закон про ІНП Польщі вводить, серед іншого, відповідальність за заперечення "злочинів українських націоналістів".


Інтерв`ю

«На Майдані постійно відчували тиск, але страху не було», – Ігор Мартин

Олег Баляш: "Розвиток рідного краю - наша відповідальність"

Мирослав Хом'як: Будуть сильними громади – буде сильною Україна

Здоров'я

Бізнес на здоров’ї

Гола правда про стоматологію

МОЗ чекають зміни?

Спорт

На порозі великих змін

Опитування


© 2013 Галицька Правда
Використання матеріалів тільки за наявністю гіперпосилання на www.galpravda.info

створення сайту