Середа, 16 жовтня

Новини

15.01.2019 12:00

Вселенський патріарх Варфоломій оприлюднив томос про автокефалію ПЦУ

версія для друку

Про це повідомляє РБК-Україна.

Сьогодні, 15 січня, Вселенський патріархат в Стамбулі представив текст томосу про автокефалію Православної церкви України. Текст документу опубліковано англійською, грецькою і українською мовами.

"Ми визнаємо і встановлюємо у межах території України автокефальну церкву нашою духовною дочкою і закликаємо всі світові Православні церкви визнавати її, як сестру, і згадувати під ім'ям "найсвятіша церква України", як таку, яка має своєю кафедрою історичне місто Київ і не може ставити єпископів або засновувати парафії за межами держави. І ми надаємо їй привілеї і всі суверенні права, що належать автокефальній церковній владі" – йдеться в документі

Вселенський патріархат зберігає у своїй юрисдикції всі підлеглі йому храми і монастирі на території України, всі значні питання Православна церква України повинна вирішувати через Константинополь. Крім того, ПЦУ не може самостійно виробляти миро для богослужінь.

Згідно з текстом томосу, автокефальна церква України визнає головою святійший апостольський і Вселенський патріарший престол, як і інші патріархи і предстоятелі.

Нагадаємо, що 5 січня Вселенський Патріарх Варфоломійпідписав Томос для Православної Церкви в Україні.

Зазначимо, 15 грудня Об'єднавчий собор обрав митрополита Переяславського і Білоцерківського Епіфанія (Думенка) на пост престоятеля єдиної Православної церкви України.


Інтерв`ю

«На Майдані постійно відчували тиск, але страху не було», – Ігор Мартин

Олег Баляш: "Розвиток рідного краю - наша відповідальність"

Мирослав Хом'як: Будуть сильними громади – буде сильною Україна

Здоров'я

Бізнес на здоров’ї

Гола правда про стоматологію

МОЗ чекають зміни?

Спорт

На порозі великих змін

Опитування


© 2013 Галицька Правда
Використання матеріалів тільки за наявністю гіперпосилання на www.galpravda.info

створення сайту