Середа, 16 жовтня

Новини

18.01.2019 12:00

У Польщі зміни до закону про ІНП щодо "українських націоналістів" визнали неконституційними

версія для друку

Про це повідомляє Польське радіо.

Конституційний суд Польщі визнав неконституційними положення оновленого закону про Інститут національної пам’яті, який набув чинності з 1 березня 2018 року, із визначеннями "українські націоналісти" та "Східна Малопольща".

У лютому того ж року президент Польщі Анджей Дуда направив законопроект на розгляд до Конституційного суду та оскаржив положення щодо "злочинів українських націоналістів".

Зміни до закону передбачають штрафи або тюремне ув'язнення на термін до трьох років за "приписування відповідальності польському народу або державі, зокрема за злочини, вчинені Третім рейхом". Крім того, злочином у документі називається "Волинська різанина", за її заперечення також вводиться покарання.

Відтак, за висновком Конституційного суду Польщі, визначення "українські націоналісти" та "Східна Малопольща" порушують конституційний принцип точності права.

Нагадаємо, 5 лютого 2018 року у Львові націоналістичні організації провели мітинг через те що оновлений закон про Інститут національної пам’яті Польщі.


Інтерв`ю

«На Майдані постійно відчували тиск, але страху не було», – Ігор Мартин

Олег Баляш: "Розвиток рідного краю - наша відповідальність"

Мирослав Хом'як: Будуть сильними громади – буде сильною Україна

Здоров'я

Бізнес на здоров’ї

Гола правда про стоматологію

МОЗ чекають зміни?

Спорт

На порозі великих змін

Опитування


© 2013 Галицька Правда
Використання матеріалів тільки за наявністю гіперпосилання на www.galpravda.info

створення сайту