Вівторок, 15 жовтня

Новини

27.03.2019 12:00

У будинках із загальнобудинковим лічильником споживачі індивідуальних платять за газ інших мешканців

версія для друку

Основним джерелом збитків для ПАТ "Львівгаз" є виробничо-технологічні втрати. Відповідно до чинного законодавства, їх обсяги затверджуються Міненерговугіллям згідно із розрахунками газорозподільних компаній. 

Внаслідок цього у 2019 році через дії Мінернеговугілля та НКРЕКП "Львівгаз" може отримати ще 545 мільйонів гривень збитків. Збитки від ВТВ, які мали би покрити тарифи, складають 78,4 млн куб.м газу в рік.

"Станом на зараз, на жаль, ціна по якій ми закупляємо газ є в два рази дорожча, ніж ціна, яка є закладена НКРЕКП у тарифі. Укртрансгаз продає нам тариф по 11 187 грн/тис куб.м, а в тарифі він закладений по ціні 5 тисяч гривень. Тому ми розуміємо, що на цій різниці в ціні ми втрачаємо величезні гроші" – зазначає Голова Правління ПАТ "Львівгаз" Юрій Войсович. 

Голова НКРЕКП нещодавно виступила з ініціативою зміни стандартних умов. В Регуляторній комісії пропонують відмовитись від "газпромівських" 20°С до 0°С, які прийняті в європейських країнах. 

"З логіки НКРЕКП та Нафтогазу – ті, в кого лічильник стоїть в квартирі мають сплачувати за тих, у кого лічильник встановлений на вулиці. Тому що в лічильники, які стоять в квартирі, газ надходить за вищої температури, і не стискається так сильно, як у тих, які стоять на вулиці, а на морозі обсяг газу зменшується" – додає Юрій Войсович.

За його словами, щоб поставити споживачів в однакові умови, для споживачів, в яких лічильники стоять на вулиці, встановлені вищі коефіцієнти. В 2015 році після прийняття закону "Про ринок природного газу" планувався перехід до оплати за газ в енергоодиницях. І люди платили б тільки за ту енергію, яку спожили, а не за куби. 

ільшість лічильників, які встановлено у споживачів, рахують об’єм газу в робочих умовах – без корекції температури та тиску. Щоб врахувати "температурну" різницю і застосовуються коефіцієнти. Взимку використовуються коефіцієнти більші за одиницю і рахунок за газ буде вищим, а влітку – навпаки.

Розмір коефіцієнту залежить від місяця року, області, в якій проживає абонент та місцезнаходження лічильника. Навіть відстань до лічильника від входу в приміщення має значення. Тому коефіцієнти можуть відрізнятись у споживачів з ідентичним обладнанням, котрі проживають в однакових будинках.

Внаслідок цього у 2019 році через дії Мінернеговугілля та НКРЕКП "Львівгаз" може отримати ще 545 мільйонів гривень збитків.


Інтерв`ю

«На Майдані постійно відчували тиск, але страху не було», – Ігор Мартин

Олег Баляш: "Розвиток рідного краю - наша відповідальність"

Мирослав Хом'як: Будуть сильними громади – буде сильною Україна

Здоров'я

Бізнес на здоров’ї

Гола правда про стоматологію

МОЗ чекають зміни?

Спорт

На порозі великих змін

Опитування


© 2013 Галицька Правда
Використання матеріалів тільки за наявністю гіперпосилання на www.galpravda.info

створення сайту