Середа, 16 жовтня

Новини

15.04.2019 12:00

На Турківщині створили заповідник "Бойківщина"

версія для друку

Про це йдеться в указі Президента України Петра Порошенка від 11 квітня 2019 року.

Петро Порошенко погодив створення у Турківському районі національного природного парку "Бойківщина" для збереження генетичного, видового і ландшафтного різноманіття Карпат.

До його території включено 12240 га земель державної та комунальної власності, з них 1617 га – землі ДП "Боринське лісове господарство". Частина цих територій включена до європейської мережі природоохоронних територій Смарагдова мережа. Тут нараховується понад 30 видів трав’янистих рослин, серед яких баранець звичайний, аконіт опушеноплодий, лунарія оживаюча, чина гладенька, підсніжник білосніжний.

Нагадаємо, ще у 2013 році Львівська ОДА подала клопотання до Міністерства екології та природних ресурсів щодо створення в Карпатському регіоні національного природного парку "Бойківщина" площею 15 тис га. 

Зазначимо, станом на сьогодні на території Львівщини функціонує 377 об’єктів природно-заповідного фонду загальною площею 158,3 тисяч га, що складає 7,2% від площі області.

У 2018 році створено 19 об’єктів природно-заповідного фонду загальною площею 189 га: "Урочище Солониця" у Городоцькому районі, "Воля Якубова" у Дрогобицькому районі, "Ангелівка" у Буському районі, "Бачина" у Старосамбірському районі, "Білий берег" у Перемишлянського районі, "Верхнє" у Турківському районі, "Вислобоки" у Кам’янка-Бузького районі, "Гаївка" у Дрогобицькому районі, "Моршинське узлісся" у Стрийському районі, "Нивки" у Сокальському районі, "Під Закладом" у Миколаївському районі, "Підлипницький" у Жовківському районі та "Сможанка" у Сколівському районі.


Інтерв`ю

«На Майдані постійно відчували тиск, але страху не було», – Ігор Мартин

Олег Баляш: "Розвиток рідного краю - наша відповідальність"

Мирослав Хом'як: Будуть сильними громади – буде сильною Україна

Здоров'я

Бізнес на здоров’ї

Гола правда про стоматологію

МОЗ чекають зміни?

Спорт

На порозі великих змін

Опитування


© 2013 Галицька Правда
Використання матеріалів тільки за наявністю гіперпосилання на www.galpravda.info

створення сайту