Понеділок, 20 cічня

Новини

17.10.2019 12:00

ВРУ підтримала закон про викривачів корупції

версія для друку

Сьогодні, 17 жовтня, Верховна Рада прийняла у другому читанні законопроект №1010 "Про запобігання корупції" щодо викривачів корупції, який подав президент Володимир Зеленський. "За" проголосували 252 народних депутатів.

Згідно із законопроектом, визначається правовий статус викривачів корупції, нормується порядок розкриття викривачем корупції інформації, передбачається звільнення від юридичної відповідальності викривачів корупції за розкриття інформації про корупційне або пов'язане з корупцією правопорушення та забезпечення держзахисту викривачів корупції, зокрема захисту їх трудових прав.

НАБУ, НАЗК, а також інші антикорупційні органи і органи місцевої влади мають створити захищені анонімні канали зв'язку для викривачів. Повідомлення про корупційні злочини можна буде подавати анонімно. Їх розглядатимуть, якщо вони стосуватимуться конкретної людини, а також міститимуть дані, які можуть бути перевірені. За незаконне розкриття даних викривача передбачена відповідальність.

Крім цього, викривачам пропонують винагороду, якщо хабар або нанесений державі збиток у 5000 і більше разів перевищують прожитковий мінімум для працездатних осіб (з 1 грудня підвищується до 2102 гривень), тобто фактично перевищує 10 млн грн. 

У такому випадку розмір винагороди визначає суд в межах 10% від хабара або завданої шкоди. В той же час вона не може перевищувати 3000 мінімальних заробітних плат – 12,5 млн грн.

Зазначимо, закон також допускає розподіл винагороди, якщо інформацію подали кілька викривачів. Натомість винагорода не належить тим, хто повідомив про корупцію в рамках угоди зі слідством і хто є учасником такого злочину. 

Відповідальність за неправдиві повідомлення не передбачена.


Інтерв`ю

«На Майдані постійно відчували тиск, але страху не було», – Ігор Мартин

Олег Баляш: "Розвиток рідного краю - наша відповідальність"

Мирослав Хом'як: Будуть сильними громади – буде сильною Україна

Здоров'я

Бізнес на здоров’ї

Гола правда про стоматологію

МОЗ чекають зміни?

Спорт

На порозі великих змін

Опитування


© 2013 Галицька Правда
Використання матеріалів тільки за наявністю гіперпосилання на www.galpravda.info

створення сайту