П'ятниця, 24 cічня

Новини

05.11.2019 12:00

Депутати пропіарилися, бо зняли недоторканність – аналітики

версія для друку

Про це сьогодні під час прес-конференції у Львові повідомив голова ГО "Аналітичний інформаційний центр "Вільний голос" та політичний експерт Олексій Роговик.

"Мінімум 20 років українські політики брешуть нам про скасування депутатської недоторканності і зараз вони продовжують брехати, тому що недоторканність залишається і в Парламенті досі вживають неймовірні зусилля для того, щоб її зберегти з Нового року" – заявив Олексій Роговик.

Він вважає, що доцільно було б говорити не лише про недодорканність депутатів, але й Президента і суддів.

"Перший етап брехні полягає у тому, що в новообраній Верховній Раді в перший же день ухвалили закон №7203 щодо скасування депутатської недоторканності з 1 січня 2020 року, але навіть в цьому першому феноминальному шоу і піарному заході не всі депутати взяли участь, тому що проти цього виступила низка політичних партій" – зазначив Олексій Роговик.

Другий етап брехні на його думку полягає у тому, щоб остаточно позбутися недоторканності її необхідно викреслити не лише з Конституції України, тому що вона присутня в низці законів і кодексів.

"Тут найскравішим було голсоування за закон №1009 про так звані правки Лозового. Більшість фракцій заблокували законодавчу ініціативу Зеленського, яка завершувала скасування депутатської недоторканності, бо вона ліквідовувала низку депутатських імунітетів, зокрема імунітетів від обшуків та прослуховування. В результаті текст закону переписали і зберегли у ньому і імунітети і недоторканність і всі партії проголосували "за", абсолютно всі" – додав Олексій Роговик.

За його словами партії обіцяли, що буде окремий закон про скасування депутатських імунітетів, однак зараз ці законопроекти не підтримали і зняли з розгляду парламентського комітету.

"Депутати пропіарилися, набрали політичних балів, бо зняли недоторканність в Конституції, але реально застосувати її неможливо, поки не внесуть зміни до законів і кримінального та процесуального кодексів. Тому видається, що це відверте політичне лицемірство і політика подвійних стандартів" – сказав Олексій Роговик.


Інтерв`ю

«На Майдані постійно відчували тиск, але страху не було», – Ігор Мартин

Олег Баляш: "Розвиток рідного краю - наша відповідальність"

Мирослав Хом'як: Будуть сильними громади – буде сильною Україна

Здоров'я

Бізнес на здоров’ї

Гола правда про стоматологію

МОЗ чекають зміни?

Спорт

На порозі великих змін

Опитування


© 2013 Галицька Правда
Використання матеріалів тільки за наявністю гіперпосилання на www.galpravda.info

створення сайту