Неділя, 17 листопада

Політика

23.05.2014 09:51

Історія з виборами Президента повинна завершитись у першому турі

версія для друку

Цієї неділі кожен з нас має прийти на виборчі дільниці і проголосувати за майбутнього Президента України. І якщо скептики, які зазвичай, кажуть «не йду на вибори, бо немає гідного», в інших умовах можуть бути виправдані. То на виборах Президента 25 травня питання голосувати чи ні не повинно стояти, адже країна перебуває у стані війни. Відтак, нам, як ніколи, потрібен легітимний президент. І в нас немає трьох тижнів  на очікування другого туру.

Вибори відбудуться

Вибори точно відбудуться, і той сценарій, який був запланований щодо зриву виборів. Чи сценарій, за яким було сплановано створити Новоросію, не відбудеться.

Такі головні тези озвучив кандидат в Президенти Петро Порошенко, який прибув до Львова за кілька днів до виборів.

«За ці два місяці країна кардинально змінилася. І військова агресія, і події на Сході сьогодні створили нову Україну, яка є набагато об’єднанішою і відповідальнішою. Тому певен, що явка на цих виборах буде дуже висока».

Також Порошенко запевнив, що не варто говорити про  Південний-Схід  як щось небезпечне для української єдності. Адже сьогодні Херсон, Миколаїв, Харків, Дніпропетровськ, Запоріжжя продемонстрували, як вони протидіють сепаратистам на своїй землі.

«Я вражений тим, що наші хлопці роблять для того, аби забезпечити волевиявлення громадян в Донецькій та Луганській областях», – зазначив Порошенко.

Участь у виборчому процесі зараз – це важливий елемент відстоювання незалежності України, вважає Порошенко. Ситуація у країні така, що це ніби ми повераємось у 1991 рік і йдемо голосувати за незалежність країни.  Голосуванням 25 травня ми не просто оберемо президента – ми  визначимось: бути Україні чи ні. Тому мусимо закінчити процес перемоги української демократії.

Луценко – за президента, який вміє будувати заводи і фабрики

До Львова Петро Порошенко прибув з довіреною особою Юрієм Луценком, який визначився чому саме обирає Порошенка:
- У кандидата Порошенка є конкретний план майбутнього. Він не шукає компромату на своїх опонентів, а пропонує простий і зрозумілий план: глибокі європейські реформи з метою здобуття повного членства в Європейському Союзі. Він не будує повітряних замків, обіцянок і т. д., а за своє життя створив десятки тисяч робочих місць. Мені здається, настав час, коли Президентом України має стати людина, яка вміє будувати заводи і фабрики. Порошенко може відновити Україну як потужну, економічно розвинену державу.

Не можна оминути й того, що рейтинги Порошенка показують його першість у всіх без винятку областях України. Це означає, що ми вперше можемо отримати президента всієї України. А це найкращий сигнал для реінтеграції країни.

План Путіна не пройде!

Відтак, Україна може обрати президента вже у першому турі. «Ми вперше обираємо президента у час війни. Немає антитерористичної операції – є військові дії на Cході України, нав’язані нам Кремлем.

Ми сьогодні знаходимося в часи найбільшої загрози української державності за всі роки її існування. Тому справа не тільки у відмінностях особистостей Тимошенко і Порошенка. Якщо склалися б інші обставини і лідирував би інший кандидат, я б закликав перемагати в першому турі. Бо це найпотужніший удар по Кремлю і плану Путіна внести хаос і розкол в Україну і фактично знищити нашу державу. А досягнення Україною кращого рівня життя є смертельно небезпечним для російської імперії. Наш національний інтерес –  це перемога в першому турі. А наш спільний ворог – війна і кремлівські ляльководи», – зазначив Луценко.

Волю Майдану потрібно виконати

Волю Майдану щодо тотального перезавантаження влади потрібно виконати. А це означає, що потрібно провести дострокові парламентські вибори цього року.

«Я відчуваю цю потребу при кожній зустрічі із людьми. А за останні півтора місяця я зустрівся із майже мільйоном українців. І не було жодної зустрічі, де б люди не ставили питання щодо прямої вимоги Майдану – перезавантаження влади. Де факто те, що ми зараз бачимо в парламенті, означає, що парламентської коаліції не існує або вона створена не на ідеологічних засадах. Я не вважаю, що на сьогоднішній день угода про асоціацію і рішуча боротьба з корупцією може бути забезпечена в такому складі парламенту. Тому оскільки коаліції не існує, а є воля Майдану, то президент просто зобов’язаний розпустити парламент і призначити дострокові парламентські вибори. А вже після виборів потрібно буде негайно сформувати нову парламентську коаліцію», – певен Порошенко.

Для нової парламенської коаліції фактором національного об’єднання повинна бути європейська інтеграція.

Як зазначив Луценко, антитерористична операція має початися з «Верховної зради» України. Адже там знаходяться ідеологічні, фінансові та організаційні центри сепаратизму. Тому дострокові вибори до ВР зможуть завершити перезавантаження, яке розпочав Майдан.

«Ні» сидінню на двох кріслах

На запитання львівських журналістів, що робити із чиновниками на двох посадах, зокрема губернатором-депутатом Іриною Сех, Петро Порошенко повідомив, що кожна людина має визначитись чим їй займатись.

«Я не підтримую поєднання парламентського мандата і посади в адміністративній владі. Знаю про цю ситуацію і категорично не підтримую цього», – зазначив Порошенко.

За словами Порошенка, призначення керівників ОДА повинні і будуть відбуватись з врахуванням думки громадськості, а не по партійних квотах чи  під диктовку президента.

Можна резюмувати, що, намагаючись розвалити Україну, Путін навпаки згуртував українців, і в складний період держава як ніколи єдина.


ДУМКИ

Ігор Калинець, поет і прозаїк, дисидент, політв’язень, почесний доктор Львівського національного університету ім. І. Франка

Я давно зрозумів, що президентом мусить бути людина розумна та виважена, яка може дати раду у всіх сферах життя. Такою людиною для мене давно став Петро Порошенко.

Найвідоміші письменники, громадські діячі, художники Львова теж підтримують Порошенка на цих виборах.

Ми звертаємося до всіх наших патріотичних кандидатів, щоб вони зняли свої кандидатури та підтримали Порошенка. На жаль, цього не зробив ні Тягнибок, ні Куйбіда, ні Тимошенко.

Роман Шуст, історик

 Всіх об’єднала непевна ситуація, в якій опинилася Україна. Ми опинилися у стані війни  із сусідньою державною, яка фінансує та допомагає сепаратистам та терористам. Прикро, що наші опоненти ведуть кампанію на негативі. Порошенко не критикує своїх опонентів, а подає власне бачення, опоненти ж працюють лише на негативі.

Микола Томенко, політик, громадський діяч

Я став довіреною особою Петра Порошенка на загальнонаціональному рівні і впевнений, що нам удасться провести вибори в один тур. Щоб Україна знову не отримала Януковича, демократичні сили повинні домовлятися, а не воювати між собою. Політики мають знайти мужність поступитися кандидату,  в якого найвищий рівень довіри суспільства. І мені очевидно, що найбільшу підтримку людей сьогодні отримав саме Петро Порошенко.

Софія Федина, українська співачка

Президента потрібно обрати вже у першому турі, бо невідомо, чи дотриває Україна до другого туру виборів. Ми маємо згуртувати всі зусилля та обрати президента у першому турі.

Боротьба розгорнулась між кандидатами одного демократичного табору, а це не те, чого вимагав Майдан.

Можливо, іншим представникам демократичного блоку також варто було б діяти згідно з вимогами Майдану. Одна із кандидатів вже закликає до нової революції. Не потрібна Україні нова революція, бо перша ще не доведена до кінця. Якщо є таке формулювання, як-от «якщо я не виграю, то буду руйнувати державу», то таких людей, які це говорять, на сто процентів не можна допускати до влади. Треба провести вибори у першому турі.

Віталій Кличко, боксер, політик

Я завжди говорив: повинен йти кандидат, що має найвищі шанси на перемогу та отримає найвищу підтримку. Сьогодні таким кандидатом є Петро Порошенко. Ми стояли і боролися поруч на Майдані – і ми будемо пліч-о-пліч працювати і над перетворенням України.

Єдина можливість забезпечити єдність і високий рівень легітимності – висунення єдиного кандидата від демократичних сил, а якби інші демократичні сили підтримали єдиного кандидата, то отримали б загальну перемогу вже в першому турі.

Сергій Жадан, поет

До кандидатів можна ставитись по-різному. Але всім зрозуміло: цьогоріч вибори – це перш за все можливість розрядити ситуацію, заспокоїти суспільство, надати подальшим процесам у країні легітимногсті. Саме тому дехто так хоче ці вибори зірвати. І саме тому їх конче необхідно провести. Бажано в один тур. Спробуйте піднятися над власними амбіціями та надмірною непоступливістю, шановні політики. Подумайте про країну, якій потрібен мир.

Ірен Роздобудько, письменниця

Молюся, аби нинішні президентські вибори завершилися першим туром. Усі мають зрозуміти, що екстримальна ситуація потребує негайних дій як від влади, так і від людей. А що можуть зробити люди? Усвідомити свій громадянський обов’язок і обрати президента якнайшвидше – за один прихід до виборчих дільниць. Набридло чекати. Закликаю усіх поставитися до цього дуже серйозно.

Інтерв'ю

«На Майдані постійно відчували тиск, але страху не було», – Ігор Мартин

Олег Баляш: "Розвиток рідного краю - наша відповідальність"

Мирослав Хом'як: Будуть сильними громади – буде сильною Україна

Аналітика

Бізнес на здоров’ї

Гола правда про стоматологію

МОЗ чекають зміни?

Від редактора

На порозі великих змін

Опитування


© 2013 Галицька Правда
Використання матеріалів тільки за наявністю гіперпосилання на www.galpravda.info

створення сайту