Неділя, 17 листопада

Політика

17.11.2015 10:59

Труффальдіно із Бергамо проїздом у Львові

версія для друку

За лічені години до другого туру виборів міських голів у Львові розпочався ізворотній відлік днів перебування на посаді голови виконавчої влади області, колись «правої руки» Андрія Садового. 

Лаконічна й дещо несподівана заява партії влади «Блок Петра Порошенка «Солідарність» про підтримку останнього на виборах міського голови Львова (яка з’явилась в інформаційному просторі увечері після четвергових голосувань за «антидискримінаційну правку» трудового законодавства) засвідчила, що за останній рік Андрій Іванович видозмінився і став «лівшею». А, як відомо, права рука не завжди знає, що робить ліва. Тому Олегові Синютці реально, а не лише на словах, доведеться змиритись із новим статусом — того, хто поза процесом. Це момент ­ не з приємних, бо за рік так званого «самостійного плавання», коли хвиля удачі розгойдувала Синютку в діапазоні від інспектора ямкових ремонтів до рангу голови партійної обласної організації, він утвердився у вірі самокрутизни. Олегові Михайловичу й на гадку не приходило, що потрапляння в середовище «крути хлопців» зовсім не є ознакою власної самопомочі. Наближені, очевидно, також не поспішали роз’яснити голові облдержадміністрації, що процеси, які відбуваються у середовищі вищої влади, поширюються не на усіх його учасників. Тому деяким відведена участь прокручування поза ними.

Цілком аргументовано можна вважати, що заступивши на пост керівникаобласті, Олег Синютка так і залишився в ролі тієї дійової особи, яка має постійно підписуватись під рішеннями, що приймають справжні гравці.

Навики правої руки, яка не здригалась під час підпису чужих рішень, Олег Михайлович розвинув ще тоді, коли виконував обов’язки міського голови Львова чи був головуючим на засіданнях міськвиконкому. Ну, а не всі документи мають нещастя згоріти під час акцій гніву. Окремі з них можуть цілком «спалити» того, хто піддається примарності власної крутизни. Як приклад, короткотривала перепалка на дебатах між кандидатами на посаду міського голови Львова Андрієм Садовим та Русланом Кошулинським привернула увагу до певних архівних матеріалів Львівської міськради. До яких саме, можна дізнатись із розшифровки кількахвилинного «пінболу» між Садовим та Кошулинським.

«Р. Кошулинський: Чи внутрішньо Ви маєте бажання ще раз балотуватися і представляти Львів після подій. Які відбулися на Майдані і після тих рішень, як ви ухвалювали як керівник виконавчого комітету з огляду на те, що за вашим розпорядженням від 02.12 2013 року виконком Львівської міської ради (нагадаю це якраз час, в який на Майдані були максимально важкі події) передав СБУ, зокрема обладнання я маю на увазі – чехол для гвинтівки, мобільні радіостанції, сучасні приймачі й два снайперських нічних приціли. Я, маючи таку нагоду, просто з моральної точки зору, чи вважаєте за доцільне зараз далі все таки балотуватися, враховуючи саме оцю постанову? Дякую 

Ведучий: питання – неприємне 

А. Садовий: Нє, дуже приємне питання. Та Програма, про яку говорить
опонент, була проголосована міською радою, пролобійована Свободою. Свобода в повному складі за цю Програму проголосувала. Це є офіційна інформація. Можливо, ваш колега Махніцький, який був Генеральним прокурором, це питання досліджував. Я вам покажу інший документ: це є акт, коли ми це все передали СБ 1 липня 2014 року. Це вже коли був новий начальник СБУ і ці прилади, які ви назвали, вони дійсно були в зоні АТО на нашій стороні. Оце є така правда. Тому, будь ласка, перевіряйте інформацію, коли Ви задаєте запитання.

Р. Кошулинський: Дякую. Я хочу внести правочку для того, щоб сказати, що 28.02 2013 року була ухвалена Програма суспільна стабільність та антитерористичні заходи у місті Львові на 2013 рік. Зауважте, 02.13 року

Свобода за це проголосувала, а 02.12 року виконком передав саме ці документи на суму 265 тисяч. 

А. Садовий: Виконком це рішення приймав 02.12 2013 року. Ось це рішення. Синютка тоді головував на виконкомі. А акт передачі, друзі мої, був переданий в 14­му році. Тому ви, будь ласка, готуйтеся до ефіру. 

Р. Кошулинський: Тобто. Ви передали? Синютка передав?

А. Садовий: Ми в липні передали.

Ведучий: після ефіру буде можливість обмінятися документами і з’ясувати.» Чим обмінювались і що з’ясовували після роботи на камеру дуелянти другого туру мерських виборів залишиться приватною справою цих двох поважних 
львів’ян. А ось ухвала, рішення та програма, про які так обізнано говорив Руслан Кошулинський і не менш підготовлено розвивав тему Андрій Садовий,  зберігаються на сайті Львівської міської ради. Рішення виконкому No 931 «Про укладення договору позички обладнання» від 2 грудня 2013 року й справді приймалось під керуванням Олега Синютки й слугувало підставою для надання матеріальної підтримки силовикам у розпалі акцій протесту в Україні. Чому актуальність підписання вищевказаного договору назріла саме наприкінці 2013­го, а не в першому кварталі поточного року, коли, власне, й приймалась ухвала? На це питання міський голова Львова не поінформував.

Та, зважаючи на те, що виконання Програми «Суспільна стабільність та антитерористичні заходи у місті Львові на 2013 рік», згідно з усіма супроводжуючими її документами, курував перший заступник (читай «права рука») міського голови, а нині – діючий голова Львівської облдержадміністрації Олег Синютка, це питання сміливо можна перенаправити на вулицю Винниченка. Щось схоже зробив і Садовий у прямому ефірі. Тож, відповідальність перед громадою, на скільки моральними були дії нинішнього представника президентської вертикалі влади Львівщини в період Революції Гідності, цілком заслужено лягає на політичний бренд «БПП «Солідарність».

Чи не дивним є те, що таке важливе питання, як безпека та випередження терористичних актів у Львові свого часу потрапило до компетенції чиновника, який вважався «грозою жеків», «метром» каналізування та санації водоканалу?

Хто не забув ще про кримінальну справу щодо нецільового використання коштів бюджету розвитку, у якій фігурував Олег Синютка, той розуміє, що досвід спілкування з правоохоронними та силовими структурами в заступника Садового був чималий. І не лише як колишнього підозрюваного чи обвинуваченого, а й чиновника, за підписом якого у стінах міської ради позитивно приймались рішення та видавались дозволи на забезпечення житлом працівників силових структур та правоохоронних органів. Тому, коментуючи навіть цю тему, Андрій Іванович без будь­якої розгубленості уточнив би й на детекторі брехні: «Так, це було, але за підписом Синютки!». У Ратуші Олег Михайлович старався усіляко забезпечити своєму шефові імідж доброго господаря європейського міста. Та, вийшовши на обласний рівень, Синютка дещо перестарався, як Труффальдіно із Бергамо... Представник президентської гілки влади та партії намагався освоїти нову риторику й щодо боротьби з корупцією, й можливістю бути чесним і навіть спробував себе в авангарді громадських рухів. Однак, права рука першої особи області все ж таки не дотягувала керівний важіль до тієї передачі, яку потребувала оптимальна швидкість: перше місце «БПП «Солідарність» не забезпечує гарантованості контрольного пакету пропрезидентської сили. Відповідно, й кандидатура голови Львівської обласної організації «БПП «Солідарність» навіть не потрапила у поле обговорення чи домовленостей новообраного депутатського корпусу облради як потенційного лідера. Тому в орендованих приміщеннях обласної ради на вулиці Винниченка Синютка й надалі почуватиме себе в приймах, як це було й у Ратуші. А підтримка Андрія Садового в другому турі партією «БПП «Солідарність» (яка, поза усілякимисумнівами, досягнута певними домовленостями) поверне Олега Михайловичав русло звичної автоматики. Ось тільки виникає великий сумнів, що лідери домінуючих на Львівщині політсил у процесі великих справ зможуть робити їх за допомогою однієї на двох «правої руки». Бо в такій ситуації жодна зі сторін не може бути певною, що ця правиця не спрацює як ліва.

Інтерв'ю

«На Майдані постійно відчували тиск, але страху не було», – Ігор Мартин

Олег Баляш: "Розвиток рідного краю - наша відповідальність"

Мирослав Хом'як: Будуть сильними громади – буде сильною Україна

Аналітика

Бізнес на здоров’ї

Гола правда про стоматологію

МОЗ чекають зміни?

Від редактора

На порозі великих змін

Опитування


© 2013 Галицька Правда
Використання матеріалів тільки за наявністю гіперпосилання на www.galpravda.info

створення сайту