Неділя, 17 листопада

Політика

13.07.2016 10:00

Кандидат в нардепи Олег Савка порушив закон

версія для друку

Кандидат в народні депутати від НРУ 31-річний Олег Савка позиціонує себе як політик нового типу, що "має чітко сформовані цінності та принципи і  віддає першочергове значення вчинкам, а не словам". 

 ГП вирішила перевірити Олега Савку на відповідність принципів, задекларованих ним в політичній програмі, і з'ясувала, що кандидат від НРУ в гірших традиціях домайданівської політичної еліти вдався до порушення закону і обману виборців задля власної політичної кар'єри.

Нагадаємо, в червні 2013 році Олег Савка був виключений з лав НРУ рішенням тодішнього парткерівництва на чолі з Василем Куйбідою. В розпачі Олег Савка тоді заявив, що НРУ мало чим відрізняється від Партії регіонів.  

Насправді ж Савка не довго засмучувався розривом з рухівцями і швидко пристав до нового політичного проекту "Сила людей". Документи, які є в розпорядженні ГП, засвідчують, що в листопаді 2014 Олег Савка став засновником і головою одного із міських осередків партії "Сила людей" у Калуші, тобто членом цієї партії.

Однак "Сила людей" виявилася технологічно заслабким і малорозкрученим проектом, а відтак вже на парламентських виборах 2014 року зазнала фіаско.

Савка й тут не розгубився і, не зважаючи на те, що в НРУ ніяких принципових змін не відбулось ані в діяльності, ані в керівництві партії, попросився назад до рухівців. Такому "принциповому" політику, як Савка, це далось, звісно, нелегко: довелось наступити на свої амбіції. Але, вочевидь, політична кар'єра, яку він наполегливо будує, того вартувала. 

Що там було далі в деталях, насправді, нам не відомо. Проте у 2015 році Савка разом зі своїми неофітами з "Сили людей" заходить в партійний список рухівців і на почуттях вірності прикарпатців національно-демократичним традиціям обирається депутатом Калуської міськради. Повернення "блудного сина" було обставлено як підписання меморандуму про співпрацю між НРУ і "Силою людей". 

Сьогодні ж Олег Савка не згадує жодним словом про свою участь в проекті "Сила людей" і обирається до парламенту як твердий рухівець, тобто член НРУ.  Про останнє, членство в НРУ, зазначено  в інформації, поданій на сайті ЦВК. Саме тої НРУ, яку ще декілька років перед тим Савка порівнював з Партією регіонів!

Про які ж тоді принципи можна говорити у випадку політика "нової генерації" Олега Савки? Аналіз його реальних вчинків вимальовує перед нами образ безпринципного кар'єриста, готового заради сходження на чергову сходинку своєї політичної кар'єри міняти не лише партії, але й  ідеології  й команду.

До всього цього залишається додати лише один штрих: вірогідно, Савка повторно став членом НРУ, не вийшовши з лав "Сили людей". Жодної офіційної інформації про останнє нам не вдалось знайти. Наголошуємо, нам розходиться не просто на призупиненні Савкою  членства у партії Сила людей" у зв'язку з входженням до списку НРУ на виборах 2014 року, а саме на остаточному виході з її лав.

Олег Савка сьогодні одночасно є членом двох партій: Народного руху і "Сила людей". Як втім і ряд його побратимів, вочевидь, таких же "принципових" і послідовних, як і їхній ватажок:

Дмитрук Юрій Петрович – член проводу  Калуської міської організації партії Народного Руху України – голова осередку калуської міської організації партії "Сила людей" за реєстраційним номером  № 26097701.

Савка Мар’яна Василівна – член проводу  Калуської міської організації партії Народного Руху України – заступник голови осередку калуської міської організації партії "Сила людей"за реєстраційним номером № 26097701.

Яніцький Андрій Михайлович – член проводу  Калуської міської організації партії Народного Руху України – голова осередку калуської міської організації партії "Сила людей" за реєстраційним номером № 26098001.

Нагадаємо, в законі "Про політичні партії в Україні" чітко зазначено, що "Громадянин України може перебувати  одночасно  лише  в  одній  політичній партії. Не визнають цього також статути партій, як НРУ, так і "Сили людей".

Зокрема, у статті НРУ вказано, що членом Руху може стати громадянин України, який  досяг 18-річного віку‚ визнає Програму та Статут Руху‚ своєю діяльністю сприяє досягненню мети та здійсненню його завдань і не перебуває в інших політичних партіях.

Статут "Сили людей": член Партії не може бути одночасно членом іншої політичної партії.

Додаємо ілюстрації і скріни документів.

Автор Оксана Менько.


Інтерв'ю

«На Майдані постійно відчували тиск, але страху не було», – Ігор Мартин

Олег Баляш: "Розвиток рідного краю - наша відповідальність"

Мирослав Хом'як: Будуть сильними громади – буде сильною Україна

Аналітика

Бізнес на здоров’ї

Гола правда про стоматологію

МОЗ чекають зміни?

Від редактора

На порозі великих змін

Опитування


© 2013 Галицька Правда
Використання матеріалів тільки за наявністю гіперпосилання на www.galpravda.info

створення сайту