25.04.2019 12:00

Верховна Рада ухвалила закон про українську мову

"За" проголосували 278 народних депутатів.

Згідно із законопроектом, визначається порядок функціонування і застосування української мови як державної в усіх сферах суспільного життя в Україні. Дія закону не поширюватиметься на сферу приватного спілкування між особами та на здійснення релігійних обрядів.

Всього до другого читання закону було подано 2082 правки, а прийняту під час першого читання норму про мовних інспекторів вилучили.

Законом передбачається застосування української мови в публічних сферах: в освіті і науці; у сфері культури, на телебаченні і радіомовленні, в друкованих засобах масової інформації, в книговиданні та книгорозповсюдження; у сфері електронних інформаційних систем; у сфері обслуговування споживачів; у сфері спорту, телекомунікацій і поштового зв'язку, юридичних послуг, охорони здоров'я, транспорту; при позначенні топонімів, в рекламі, при виготовленні вивісок і табличок; у діяльності громадських об'єднань, політичних партій, суб'єктів господарювання приватної форми власності наданні інформації про їх товари і послуги.

Також передбачається визначити порядок захисту державної мови.

© 2009 Галицька Правда
Використання матеріалів тільки за наявністю гіперпосилання на www.galpravda.info

створення сайту