Четвер, 5 грудня

Суспільство

23.01.2014 20:37

Дитсадок століття

версія для друку

Садовий вже третій рік обіцяє добудувати дітям садок

Багатостраждальний дитячий садок на Новознесенській, 69 ніяк не побачить світло в кінці тунелю. Вже третій рік поспіль мер Львова обіцяє добудувати корпус дитячого садка №14 у Личаківському районі Львова, хоч справа з місця і зрушила, те, коли її буде завершено, прогнозувати складно. Хоча дошкільний заклад розрахований лише на дві групи (а це 40 дітей), хоча будує його інвестор, виконуючи свої інвестиційні зобов’язання, об’єкт ніяк не здадуть в експлуатацію. Зате міський голова ось уже кілька років піариться на перспективі появи дошкільного закладу на Новому Знесінні.

До теми варто згадати і передісторію довгобуду. У 2008 році Львівська міська рада дала дозвіл ТОВ «Компаньйон-Плюс» на будівництво житлового будинку на Погулянці на площі 0,55 га. Будівництво розпочалось біля паркової зони, інвестор повирубував дерева і взявся за спорудження багатоповерхівки в районі віллової забудови, львівські ЗМІ майоріли заголовками «Погулянку перетворять на Сихів». У 2010-му з «Компаньйон-Плюс» підписали інвестиційний договір щодо будівництва садка. Чудовий виправдальний аргумент на користь міського голови... І все було б добре, якби той садок з'явився, проте світла вкінці тунелю не видно.

В інвестиційному договорі міститься такий пункт: «Роботи виконуються Інвестором виключно за рахунок власних або залучених коштів». На паспорті об’єкта вказувалась дата завершення будівництва – квітень 2011 р. Сьогодні дата нашвидкуруч переклеєна на серпень 2014 р., а з міського бюджету треба докласти ще 3,5 млн гривень. Таку цифру озвучив міський голова на виїзному брифінгу на об’єкті будівництва наприкінці минулого року, на якій урочисто представляв будівництво нового корпусу дитсадка мало не як доконаний факт. Тоді ЗМІ поширювали інформацію щодо готовності об’єкта приблизно на 55%.

У ТзОВ «Компаньйон-Плюс» і новий директор (хоча прізвище на паспорті здачі будівництва не переклеїли). Марія Богданівна Жила на диво не побажала говорити на тему будівництва дитсадка: «Мені не хотілося б зараз брати участь у таких інтерв’ю. Це рішення, що стосується кількості дітей, не інвестор приймає. Є певні норми будівництва в Україні, і все виконано згідно будівельних норм». На запитання, хто добудовуватиме садок, директор відказала, що це вирішуватиме не її фірма, а місто.

Керівник управління освіти Львівської міськради Галина Слічна запевнила «Галицьку правду», що інвестор свої зобов’язання виконав, тепер справа за містом: «Є величезні надії, що гроші таки закладуть. Треба ще 3 млн грн». Прикметно, що у 2013 році в бюджеті міста депутати уже закладали 1,8 млн грн, аби частково профінансувати роботи із завершення будівництва дитсадка. Проте всі кошти заблокувало казначейство.

Знову бити в литаври, мовляв, ще от півроку і садок зустріне діток, як мінімум, необачно. Адже гарантій, що казначейство проведе ці кошти цьогоріч не має, адже вони не належать до захищених статей, а до бюджету розвитку. Тому навряд є підстави вірити обіцянкам міського голови про те, що вже цього року в новенький корпус дитячого садка підуть дітки.

«Щодо питання кількості дітей, то я думаю, ми його вирішимо, – запевнила Галина Слічна. – На обліку в тому мікрорайоні є 125 дітей дошкільного віку. 57 дітей навчаються у садочку №14 (старий корпус). Згідно з нормами у групі має бути 20 дітей. Але не знайдете такого садочка, де було б згідно з нормами – усі групи перевантажені, по 25–27 дітей. Проте одночасно всі діти не ходять. Крім того, впродовж року я моніторю відвідування дитсадків і знаю: їх відвідують десь 60% дошкільнят. А ще я думаю, ми на базі школи облаштуємо групи короткотермінового перебування дітей 5-річного віку».

Проте пані Слічна володіє офіційною інформацією, насправді ж не все так добре. Дві новобудови, в яких понад 120 квартир, інші багатоповерхівки, плюс приватний сектор. Очевидно, що дошкільнят таки більше зазначеної цифри і нереально, щоб старий корпус садка вмістив усіх. Крім цього, його й садком важко назвати, адже це старий пристосований будинок, кухня розміщена в підвалі, а в одній з груп діти сплять на залізних ліжках.

Батьки дошкільнят дивуються, чому б не побудувати двоповерховий сучасний садок, який би реально вирішив проблему, і яка логіка в будівництві садка на дві групи, невже робиться все лише для «галочки» і чому очевидне бачать усі, окрім міських чиновників?

Відтак, чимало батьків змушені шукати альтернативні варіанти – садочки, які розташовані хоч і далі, зате просторіші і новіші.

Як це по-українськи: витратити масу зусиль і коштів на будівництво нового об’єкту, аби далі продовжувати залатувати діри і долати дефіцит... Ну а те, що у Львові інвесторів нерідко позбавляють їхніх інвестиційних зобов’язань з причин, відомих лише владі, теж уже нікого не здивує.

Галина СТЕПАНЮК, Ірина ЮЗИК

Інтерв'ю

«На Майдані постійно відчували тиск, але страху не було», – Ігор Мартин

Олег Баляш: "Розвиток рідного краю - наша відповідальність"

Мирослав Хом'як: Будуть сильними громади – буде сильною Україна

Статті

Бізнес на здоров’ї

Гола правда про стоматологію

МОЗ чекають зміни?

Від редактора

На порозі великих змін

Опитування


© 2013 Галицька Правда
Використання матеріалів тільки за наявністю гіперпосилання на www.galpravda.info

створення сайту