П'ятниця, 6 грудня

Суспільство

21.11.2013 13:41

Секта Догнала: дозволити не можна заборонити

версія для друку

Вони наводять жах на львів’ян щонеділі, коли вервичкою проходять по проспекті Свободи  у чорних рясах та систематично повторюють одні і ті ж гасла: «Ні ювенальній юстиції!», «Сланцевий газ – другий Чорнобиль». Якщо спробувати перейти їм дорогу, лаються «не заважайте молитися». 

Чомусь завжди адепти зупиняють біля стін Костелу Єзуїтів, і не зрозуміло для чого проводять там свої ритуали, схожі на богослужіння. Незрозуміло, чому саме Костел Єзуїтів «догналіти» обрали «за ціль». Храм у центрі міста та у центрі уваги ЗМІ, бо його не так давно відкрили. 

Два роки «секта Догнала» щонеділі о 10  годині збирається у центрі, щоб своїм дивним співом із гучномовців зірвати богослужіння у храмі святих апостолів Петра і Павла. «Сестри-догналітки» з Брюхович (там розтвшований їхній монастир) щонеділі о 9 годині ранку сідають у маршрутку, яка їде до Львова, платять 2 гривні, аби вже за годину наводити моторошні враження на спокійний ранковий Львів...

Отець Степан Сус, настоятель храму святих апостолів Петра і Павла, на початку листопада сам розпочав «війну» проти небезпечних сусідів. Спочатку зверненням до міської ради, пізніше – до суду, аби Феміда врешті заборонила акції секти під стінами церкви.

У ніч на суботу священиків начебто почули, суд заборонив сектантам проводити будь-які акції під стінами костелу. Проте в неділю стало зрозуміло: невинні «монашки» куди хитріші за феміду. У неділю вранці в оточенні міліції та судового виконавця догналівці відійшли від стін храму, але всього на кілька метрів. І провели свої ритуали на площі Івана Підкови.  Адепти зіслались на те, що рішенням суду ця площа вже не відноситься до території храму... і навели статтю  контитуції про право на вільні зібрання громадян. Обхитрили усіх, каже отець Степан. А прихожани церкви знову, як і щонеділі, чули гучні вигуки сектантів під час служби.

Дозволити не можна заборонити

Історія з заборонами почалася місяць тому, священики храму святих апостолів Петра і Павла забили на сполох, коли однієї неділі під стінами храму зійшлися догналіти та прихожани церкви. Тоді, якби не ланцюг міліції, могли спалахнути сутички. Отець Тарас Михайльчук мало не отримав стусанів у спину від адепта секти лише за те, що на нього потрапила свячена вода, якою отці освячували стіни храму.

«Щонеділі ми відчуваємо напруження та сильну агресію. Я не можу бути впевнений за свою безпеку. І нашим парафіянам це не подобається. Мені вдається стримати наших вірних тільки силою любові та молитви», – каже отець Тарас.

Степан Сус після виступів у ЗМІ та звернень до мерії  помічає, що за ним стежать невідомі: «Я виходжу з церкви, а  мене знімають на відеокамеру. Я кажу, хто ви є? Звідки? І чому мене знімаєте? Але цей чоловік мені не відповідає, а ще дужче починає за мною йти з увімкненою камерою. Це неприємні відчуття», – каже отець Степан.

Двоє священиків перші зняли «мантію» з «адептів Догнала» у Львові. Влада два роки ніби й не помічала щонедільні походи містом дивних людей. Усі знали, що це хід прибічників Антоніна Догнала, якого суд зобов’язав депортувати з України, але усі мовчали..
 
Окрім отців, відкритий лист до влади з проханням заборонити заходи підписало більше трьох сотень парафіян. Однак, коли отці зрозуміли, з ким треба боротися, отримали список із понад десятка (!) різних громадських організацій, які насправді є тими ж «догналівцями». Ці «юридичні метастази» секти – це такі спільноти, як:  Об’єднання віруючих Української правовірної греко-католицької церкви, «Сім’я під покровом Богородиці», «Молодь за здорове життя», «Голос Господній», Комітет зі збереження християнської спадщини «Покров Богородиці», Союз християнських матерів Львівської області, Золочівська громадська організація «Батьки України».

Відтак, погнатися за двома зайцями важко. Але коли їх десять, і вони подають прохання про дозвіл на свої зібрання у різні суди області, простежити за усіма вкрай важко.

Новий голова Львівської облдержадміністрації Олег Сало у своїй першій прес-конференції обіцяв розібратися з сектою:  «Я багато чув про цю секту, я вивчу цю справу, але не можу обіцяти, що завтра їх у Львові не буде. Зрозуміло, що боротися проти сотні невинних людей, яких зомбували у цю релігійну групу, – марна справа. Влада це також розуміє, отже, треба знайти Догнала. Але де він? Це питання львів’ян хвилює найбільше».

Догнала не назДогнали


Його мали депортувати з України більше року тому. Антонін Догнал –    ідейник секти, її духовний наставник – не залишає своєї справи і постійно виступає з телезверненнями на сайті так званої Української правовірної церкви. Про те, звідки ведеться цей відеозапис та саме місцезнаходження Догнала, наразі покрите таємницею. На вулицях Львова його не бачать, про те, чи є він досі в Україні також не повідомляють. Очевидно, для СБУ знайти цю персону не становило б великих труднощів. Про те, чи то волі немає, чи Догнал не цікавий українським правоохоронцям? Тим не менше прихильники його «церкви» все більше  вносять диструктив в Україні і навіть з’являються у стінах обласної ради, виступаючи проти сланцевих угод. Хто ж пише партитуру цим містечковим релігійним фанатикам?

Начальник Міграційної служби у Львівській області Ярослав Скиба так коментує журналістам ситуацію щодо персони Антоніна Догнала:
«Більше ніж півтори роки тому ми відстояли свою позицію про те, що колись зробили правильне рішення: ми обмежили термін перебування Догнала на території нашої держави і ми  вдруге заборонили йому вїзд на територію нашої держави.

Цю процедуру ми відстоювали в судах від найнижчої судової  інстанції до  Вищого адміністративного суду. І суд сказав, що Міграційна служба здійснила правильне рішення. У даний час ми перебуваємо на стадії, коли ці рішення підтверджені законом, і ми маємо здійснити певну процедуру. Перше, це скласти протокол про незаконне перебування. Друге зобов’язати добровільно покинути державу,  і третє, – якщо він не погодиться, – примусово  депортувати з України.

На даний час, на жаль, Догнал не виконує законів нашої держави. На усі виклики, які ми надсилали за місцем його проживання, не відповідає. Ми надсилали запрошення його адвокату, запрошення в церкву. Ми  намагалися провести перевірку в тих місцях, де відправляють релігійні обряди. Наших працівників туди не впускають. Ми зараз будемо робити все, щоб в судовому порядку зобов’язати власників цих помешкань надати нам змогу провести перевірку. На даний час місцезнаходження Догнала нам не відоме. У Львівській області його немає.  Останній часом до цієї секти привернута велика увага, думаю в співпраці зі всіма правоохоронними органами ми його знайдемо», – зазначив Скиба.

Тим часом мер міста і собі не гаяв часу, аби зробити гучні заяви. Андрій Садовий заявив, що львівська міська рада готує проект ухвали «Про проведення масових заходів релігійного характеру на території, прилеглій до Гарнізонного храму святих апостолів Петра і Павла». Проект ухвали передбачає заборонити проведення будь-яких масових заходів релігійного характеру (зокрема публічних богослужінь, релігійних обрядів, церемоній та процесій) на території, прилеглій до Гарнізонного храму святих апостолів Петра та Павла та обмеженій вул. Театральною – пр. Свободи. Очевидно, сторони врахують недільний інцидент і визначать чітку географію місць, куди «догналівцям» заборонять приходити.

21 листопада – День святого Михаїла – став символічним для депутатів міської ради. Вони таки проголосували за ухвалу, якою заборонили секті Догнала молитися біля Костелу Єзуїтів. Маршрут заборон охопив площу Івана Підкови, частину проспекту Свободи, вулицю Шевську та площу Яворського. Інша частина центру міста поки відкрита для моторошних піших ходів догналітів. Як обіцяють депутати, вже ненадовго...

Також стало відомо, що у середу ввечері догналівці пікетували Львівську прокуратуру. Після пікету правоохоронні органи затримали кількох пікетувальників-догналівців за те, що ті ображали представників МВС та й взагалі, попри заборону суду, проводили свої маніфестації. Можливо, наші правоохоронні органи вже візьмуть під свій контроль деструктивні дії представників секти Догнала у Львові.
 
Мар’яна ВЕРБА

Інтерв'ю

«На Майдані постійно відчували тиск, але страху не було», – Ігор Мартин

Олег Баляш: "Розвиток рідного краю - наша відповідальність"

Мирослав Хом'як: Будуть сильними громади – буде сильною Україна

Статті

Бізнес на здоров’ї

Гола правда про стоматологію

МОЗ чекають зміни?

Від редактора

На порозі великих змін

Опитування


© 2013 Галицька Правда
Використання матеріалів тільки за наявністю гіперпосилання на www.galpravda.info

створення сайту