Четвер, 5 грудня

Суспільство

22.11.2013 11:01

Собак забивали трубою до смерті Масові страти тварин проводили на ЛКП «Лев»

версія для друку

Масові страти тварин проводили на ЛКП «Лев»

Масові страти собак відбувалися на території ЛКП «Лев» регулярно впродовж останніх кількох років. А на території ЛКП виявлено могильник, де ховали трупи тварин. Такі шокуючи заяви зробив віце-президент Західноукраїнського товариства захисту тварин Юрій Микитюк.

Інформацію про злодіяння зоозахисник отримав від колишнього працівника ЛКП «Лев», який наразі боїться світити у пресі власне прізвище, зате готовий говорити зі слідчими. Від описів про те, як відбувалися масові страти, волосся стає дибки. «Убивали в приміщенні, в кімнаті, де посередині є заглиблення і маленький каналізаційний люк. У тій самій кімнаті, готували і їжу, – розповідає Юрій Микитюк. – Страти відбувалися чомусь тільки в четвер або п’ятницю, рано-вранці перед початком робочого дня. Вбивства відбувалися десь раз на два тижні, орієнтувалися на наповненість вольєрів, на око оцінювали майбутню вагу, щоб було не менш, ніж півтонни «м’яса». Бо потім за трупами приїжджала вантажівка з утилізаційного заводу міста Жовкви – не викликати ж її надаремно. Забивали просто металевою трубою: собаку витягували з вольєра, один фіксує тварину, інший з розмаху б’є по шийному хребці… При потребі додушували петлею».

У письмових свідченнях, підписаних власноручно, колишній працівник ЛКП описує: «Всі ці злочини відбувалися у період керівництва ЛКП «Лев» в. о. директора Романа Гарматія. У дні масових страт він особисто, а іноді в присутності ветеринарного лікаря Юзьківа О. М. давав наказ починати страту». Як уточнює вже пан Микитюк, безпосередньо забивали тварин троє людей: водій і два ловці, а свідка, за його словами, залучали потримати собаку чи закопати. Свідок також розповів, що навколо підприємства захоронено тисячі трупів собак, а на самій території «Лева» є великий могильник. (Не завжди було доречно викликати машину з Жовкви, якщо йшлося про кілька душ). Тому зоозахисник будь-що намагався потрапити на територію підприємства і знайти докази.

Минулої п’ятниці з допомогою журналістів-телевізійників Юрій Микитюк потрапив на територію ЛКП та одразу ж знайшов могильник – у закапелку, як йому й описував свідок. Лопати були з собою, знявши 10 сантиметрів ґрунту зоозахисник натрапив на перший труп. «Вже напівзігнилий, але тканини є, і шкіра, шерсть, – пригадує пан Юрій. – Той могильник, як чорна діра, поглинав усе. Об’єм дає ще свіжий труп, а коли виходять гази, труп зменшується в рази. Тим паче там таке сприятливе середовище – бактерії та органічні рештки – все це пришвидшує процес гниття. Там такий ґрунт масний… Потім ми знайшли приміщення, де вбивали собак, там були і петлі, і та металева труба. На ній були залишки шерсті і, як мені видалося, погано змита кров».

Ветеринарний лікар Олег Юзьків вважає заяви зоозахисників про жорстоке поводження з тваринами безпідставними і заперечує інформацію про існування могильника на території підприємства. Колишній керівник ЛКП «Лев» Роман Гарматій написав заяву на звільнення. Юрій Микитюк скерував заяву про скоєння злочину у Шевченківський райвідділ та прокуратуру міста. Щодо діяльності ЛКП «Лев» відкрили кримінальне провадження за ст. 299 ч. 1 (жорстоке поводження з тваринами).

Ірина ЮЗИК


Інтерв'ю

«На Майдані постійно відчували тиск, але страху не було», – Ігор Мартин

Олег Баляш: "Розвиток рідного краю - наша відповідальність"

Мирослав Хом'як: Будуть сильними громади – буде сильною Україна

Статті

Бізнес на здоров’ї

Гола правда про стоматологію

МОЗ чекають зміни?

Від редактора

На порозі великих змін

Опитування


© 2013 Галицька Правда
Використання матеріалів тільки за наявністю гіперпосилання на www.galpravda.info

створення сайту