Четвер, 5 грудня

Суспільство

14.02.2014 07:59

Будівництво біля церкви Юра скасували: сторони домовились

версія для друку

Скандальне будівництво житлово-офісного комплексу на вулиці Озаркевича, 4а поблизу церкви Юра у Львові буде припинене, оскільки сторони конфлікту домовились. Компанія-забудовник ТзОВ «Розвиток нерухомості» отримає земельну ділянку для будівництва в іншому місці, а усі будівлі на вул. Озаркевича, 4а будуть передані у власність міста. 

Треба відзначити, що це чи не єдиний прецедент, коли таке серйозне будівництво вдалось залагодити мирним шляхом. Адже варто зауважити, що в місті Лева вже неодноразово виникали конфлікти з приводу тої чи іншої забудови в історико-архітектурній зоні міста. Проте будівлі росли. А містяни з часом звикали. Щоб забудовник відмовився від своїх планів – це чи не в перше.

«Будівництва на Озаркевича на буде. Протягом останніх днів відбулись розмови з митрополитом Возняком, владикою Венедиктом, забудівельниками. Будівлі на Озаркевича, 4а переходять у власність громади міста для суспільних потреб. Що там буде в подальшому, будемо вирішувати спільно з мешканцями та громадськими активістами. Забудівельник отримає ділянку в іншому місці», – повідомив міський голова Андрій Садовий. 

Нагадаємо, у Львові поряд зі шпиталем Шептицького на вулиці Озаркевича мав постати житлово-офісний центр. Рішення про виділення земельної ділянки забудовнику депутати прийняли ще 30 травня 2012 року. Коли на Озаркевича заїхав екскаватор і почав руйнувати лічницю митрополита Андрея Шептицького, здійнявся чималий скандал, а разом з ним і випливло багато цікавих фактів. Зокрема, депутати погодили будівництво сучасного будинку біля Собору Святого Юра у буферній зоні ЮНЕСКО. А згодом, випливли і прізвища всіх тих депутатів, виявилось що майже всі – доблесні опозиціонери від ВО «Свобода» чи не одностайно віддали землю під забудову. Також виникло питання і до мера, чи читав він, що підписував, коли погодив документ? 

Більше того, на сторону забудовника також стала церква. Митрополит Львівський Ігор (Возняк) навіть надіслав листа Львівській міській раді з проханням «якнайшвидше позитивно вирішити питання про виділення ділянки». Згодом з’ясувалось, церковники теж мали свій інтерес – у новобуді інвестор пообіцяв віддати 400 кв. метрів приміщень курії УГКЦ для потреб церкви. 

Відтак, оскільки у цьому скандалі фігурував не лише забудовник (ЗМІ пов’язують ТзОВ «Розвиток нерухомості» з дупутатом від ПР Володимиром Зубиком), але й опозиційна «Свобода», не менш опозиційний міський голова і навіть найвище церковне духовенство, то, очевидно, цивілізоване вирішення питання було вигідне усім сторонам. 

Отже, сторони таки домовились. І попри всі перепетії історія закінчилась позитивно – архітектурний ансамбль на Святоюрській горі буде збережено.

Галина СТЕПАНЮК

Інтерв'ю

«На Майдані постійно відчували тиск, але страху не було», – Ігор Мартин

Олег Баляш: "Розвиток рідного краю - наша відповідальність"

Мирослав Хом'як: Будуть сильними громади – буде сильною Україна

Статті

Бізнес на здоров’ї

Гола правда про стоматологію

МОЗ чекають зміни?

Від редактора

На порозі великих змін

Опитування


© 2013 Галицька Правда
Використання матеріалів тільки за наявністю гіперпосилання на www.galpravda.info

створення сайту