Четвер, 5 грудня

Суспільство

06.03.2014 20:56

Кримчани, які приїхали до Львова можуть багато розповісти, але бояться

версія для друку

Сьогодні до Львова з Криму на тимчасове проживання приїхали три сім’ї . Кореспондент Галицької правди зустрів гостей та поспілкуватися з ними.

«Цей проект, - це ініціатива обласної ради, депутати її підтримали. Було організовано роботу безкоштовної гарячої лінії, куди люди, які хочуть допомогти, можуть звернутися», - розповіла координатор проекту пані Оксана.
На сьогоднішній день, за тиждень часу на телефон гарячої лінії звернулося майже 200 осіб, які задекларували бажання прийняти людей, Відтак, на сьогодні Львівщина готова прийняти понад 600 людей.

Люди пропонують власне житло, будинки, квартири, будиночки в приміській зонах в цілком хороших умовах на необмежний термін. Координатор проекту була здивована шквалом дзвінків від львів’ян, які пропонують, а часом навіть наполягають, говорячи «ви не забудьте, я вас прошу, ми готові»…
Також підключили санаторно – курортну зону Львівської області – Трускавець, Моршин, Східниця, Сокальський район. Вони можуть брати багатодітних мам, з харчуванням, оздоровленням. Також запропонували транспорт

На зараз 122 особи звернулися з тих, які хочуть приїхати, – це майже 300 осіб – переважно це жінки і діти. На сьогодні вже прийняти 150 людей, з них 68 дітей. Дві багатодітні сім’ї помістили в санаторій. Ще три в міжрегіональний центр реабілітації, а решту взяли до себе люди.
«Ми організували транспорт, ми їх зустрічаємо, годуємо, і розвозимо по родинам, які зголосилися приймати людей. Все це відбувається під контролем, організовано, доброзичливо, спокійно. Ми маємо транспорт, супровід, є також моніторингова група, яка забезпечує зустріч, супровід. Серед людей, які приїжджають з Криму, - це і сім’ї військовослужбовців, і татари, і російськомовні українці», - зазначила пані Оксана.

Дехто з людей приходять одразу на вокзал, щоб взяти до себе людей . Один чоловік, пенсіонер, який мешкає з дружиною в будинку на околицях Львова, готовий прийняти цілу сім’ю . Чоловік почав плакати, коли сказали, що вже всі сім’ї розподілені, але йому пообіцяли, що люди ще приїдуть і йому обов’язково зателефонують і запропонують когось до себе взяти.
Перша сім’я з Криму, з якою нам вдалося поспілкуватися, - це двоє дорослих з маленькою дитиною. Родом вони з Алушти. Вийшли з вагона дуже щасливими. Кажуть, що приїхали, бо в Криму їм страшно, навіть страшно спати.

«Всі ці російські прихильники дуже агресивно налаштовані», - зазначила жінка.

Наступна сім’я найчисельніша, 6 людей, серед яких троє маленьких дітей, 16 річний юнак, їхня мама та бабуся. Як тільки вони вийшли на перон, старша жіночка сказала:

«В нас теж багато корисних людей, красивих. Країна в нас єдина і народ єдиний. І країна не формується на москалях і бандерівцях, як нам це подають політики».
Кажуть, що до Львова їхати не боялася.

«Страшно, навпаки, там, в Криму. Там радикально налаштовані люди. Ми приїхали бути корисними, ми хочемо довести, що ми єдина країна, і Крим це теж Україна. Не хочемо бути тягарем на шиї в когось, хочемо бути корисними», - сказала на прощання жінка.
Сергій, 16 - річний юнак, який вчиться у військово-морському ліцеї ім. П. С. Нахімова каже, що супроводжував сім’ю, проте вернеться назад, щоб вчитися.

Дочка старшої пані, - Інеса, яка є інвалідом контрактної армії, розповіла, що більшість в Криму за Росію:
«Якщо візьмете мою телефонну книгу де 300 номерів, то тільки 4 людей скажуть вам, що вони хочуть жити в Україні», - каже кримчанка.

Пані Інеса розповідає, що вони приїхали зі столиці кримських татар - Бахчисарая, хоча народилася вона в Сімферополі.
Жінка каже, що вже довгі роки в країні ведеться інформаційна війна, щоб розрідити країну.

Розповідає, що коли були події на майдані, розстріли людей, то вона разом з татарською подругою плакала, а інша її подруга сказала, що правильно зробили, що розстріляли «бандерівців» .
«Як так можна таке казати? От як там зараз знаходитися в цьому середовищі?
Перш з все треба звідти вивозити людей. Там суспільство нездорове. Я інвалід армії,мені не страшно нічого. Я коли прийшла у військомат, коли оголосили мобілізацію, то там всі двері були запломбовані. Мені жаль, що я народилась в Криму. Жаль, що все так відбувається», - з сумом говорить жінка.

Коли пані Інеса почула новину про те, що сьогодні Рада Криму прийняла рішення про приєднання Криму до Росії, то вона була глибоко обурена.
«Як? А хто людей питав? Хто мене питав? Моїх дітей? Хто запитав татар?», - обурювалася жінка.

Кореспондент Галицької правди розпитав пані Інесу про життя в Криму.
«Там дуже мало людей, які працюють. Багато ведуть паразитичний спосіб життя. Багато хто цілу зиму сидить вдома, тільки літом починають працювати. Люди в Криму люблять гроші. Гроші правлять Кримом. Рівень життя є дуже низьким. Не кожен може собі позволити поїхати з родиною на море».

Коли мова зайшла про знання мови то пані Інеса сказала, що українською не розмовляє, хоча розуміє, і вміє писати українською.
Інеса розповіла, що могла втекти в Росію, але вона туди не поїде, бо їй там не подобається. Їй подобається в Україні, подобаються люди, які дотримуються традицій. Чоловік Інеси громадянин Росії, але вона ніколи там не хотіла жити.

«Там зовсім інші люди, в нас різний менталітет, я не кажу, що вони, погані, а ми добрі, але я не можу звикнути до того життя, яке є в Росії. Мене більше тягне до українського життя, українських традицій, українських людей», - розповіла жінка.
Позицію татар прихильну до українців пояснила тим, що вони жили під гнітом комунізму, вони знають, що таке російське ярмо. Вони все це бачили, тому більше цього не хочуть.

Щодо російських військовиків, жінка сказала, що вони «до зубів озброєні», а так звані козаки командують радикальними молодиками.
«Що вони тут роблять? В нас що війна? Кого і від кого вони захищають? Їх треба перевіряти на сертифікат від психіатра, не дай Бог їм перемкне. А тут (в Криму, - авт) навколо купа дітей», - обурювалась жінка.

Інеса розповіла, що давно хотіла побувати у Львові.
«Львів це найбільш вільне місто – тут люди хочуть свободи, нового життя, європейського суспільства, цінностей, а не митного союзу. Знову застрягти в цьому болоті? Цей союз, - це відродження російської імперії, а ми в ній будемо українською автономною областю. Цього допустити не можна», - зауважила кримчанка.

Інеса зазначила, що єдиними захисниками Криму є наші військові.
«Треба віддати честь тим офіцерам, які сидять в оточені російських окупантів. Місцеві жителі в більшості, на жаль зазомбовані», - підсумувала жінка.

Третя сім’я, яка приїхала, це подружжя художників. Попросили не називати імена, бо бояться, адже залишили вдома нерухомість, бізнес. Жіночка розповіла, що всі сусіди дуже радикально налаштовані.
Розповіла, що як вони виїжджали до Львова, то так, щоб ніхто не бачив, пробиралися городами, і сумки поскладали в кульки, щоб не було видно, що вони їдуть. Каже, що їхні сусіди це бабусі «тітушок».

Жінка пообіцяла, що прийде час і вони все із задоволенням все розкажуть, а зараз зробити цього не можуть, бо бояться:
«Нам нема чого приховувати, ми вам все розкажемо, але не зараз».

На завершення жінка сказала, що вони приїхали з Ялти, а родом з Харкова. Хочуть помагати на майдані у Львові.
«Ми не приїхали сюди просто відпочивати. Ми хочемо бути корисними. Ми хочемо жити в незалежній Україні, бо маємо клепку в голові», - підсумувала жінка.

Поспілкувавшись з цими людьми приходить розуміння, що ми дійсно всі одна єдина країна, хоч всі ми різні, говоримо різними мовами, ходимо до різних Церков. Проте потрібно назавжди забути традицію шукати собі внутрішніх ворогів, ділити країну за мовними чи якимось іншими ознаками. Країна може бути сильною лише тоді, коли вона єдина. Саме єдності бояться вороги України.
Петро ТКАЧИШИН, Галицька правда
Інтерв'ю

«На Майдані постійно відчували тиск, але страху не було», – Ігор Мартин

Олег Баляш: "Розвиток рідного краю - наша відповідальність"

Мирослав Хом'як: Будуть сильними громади – буде сильною Україна

Статті

Бізнес на здоров’ї

Гола правда про стоматологію

МОЗ чекають зміни?

Від редактора

На порозі великих змін

Опитування


© 2013 Галицька Правда
Використання матеріалів тільки за наявністю гіперпосилання на www.galpravda.info

створення сайту